Facebook

 
T: +48 22 827 38 46
T: +48 22 827 93 95
STREFA
LOGOWANIA
Strona Główna / AKTUALNOŚCI / Aktualności

Aktualności

Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Oddział Warszawski SEP, OW SEP

Otwarte Forum Techniki w Energetyce - spotkanie 15 marca 2018

Sekcja Energetyki OW SEP zaprasza na spotkanie dotyczące zagadnień wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych w testowaniu automatyki zabezpieczeniowej (EAZ) , które odbędzie się w dniu 15 marca 2018 r. w Warszawie w Budynku NOT przy ulicy Czackiego 3/5 w sali C o godzinie 11:00.

Spotkanie powyższe jest organizowane w ramach „Otwartego Forum Techniki w Energetyce” 
i będzie służyło wymianie informacji, doświadczeń, nowych rozwiązań w gronie kadry inżynierskiej mającej doświadczenie w zakresie techniki badania i eksploatowania układów automatyki zabezpieczeniowej.
Celem zorganizowania spotkania jest umożliwienie pozyskania i rozpowszechnienia wiedzy dla zwiększenia efektywności wykorzystania najlepszych rozwiązań technologicznych w badaniach i testowaniu coraz bardziej skomplikowanej automatyki zabezpieczeniowej oraz układów sterowania. Wynikają one ze stale rozwijającej się infrastruktury SSE oraz rosnących wymagań norm i standardów europejskich co stawia nowe wyzwania przy testowaniu automatyki. 
Obecne nowe technologie pozwalają na prowadzenie złożonych testów kompleksowych w tym testów dynamicznych co będzie przydatne dla operatorów sieci przesyłowych, dystrybucyjnych i wytwórców energii oraz producentów zabezpieczeń a także grup rozruchowych. 
W załączeniu przesyłamy listę zagadnień, które planujemy poruszyć na spotkaniu z prośbą o przesłanie ewentualnych propozycji jej rozszerzenia.

W sprawach organizacji spotkania prosimy kontaktować się z kolegą Janem Osikiem, 
tel 607 466 028.

Miłosława Bożentowicz – przewodnicząca SEn

Lista zagadnień do omówienia na spotkaniu. 

  1. Wymagania z zakresu sprawdzeń i badań układów automatyki zabezpieczeniowej w ramach:testów fabrycznych (FAT) i na obiekcie (SAT), przeglądów eksploatacyjnych.
  2. Wymagania stawiane w normach europejskich.
  3. Omówienie wymagań w zakresie zaktualizowanej normy IEC 60255-121.
  4. Wymagania w zakresie konieczności udokumentowania przeprowadzonych testów w formie raportów z wynikami testów.
  5. Propozycje systemu szkoleń.

 

Powrót do spisu aktualności