Ośrodek Rzeczoznawstwa i Usług Technicznych Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) oferuje szereg usług, między  innymi: POMIARY I SZACOWANIE OBCIĄŻEŃ (MOCY) W INSTALACJACH.

Prawidłowe wykonanie instalacji elektrycznej wymaga określenia mocy zapotrzebowanej, czyli umownej, najwyższej wartości mocy pobieranej przez odbiorniki przewidziane do zasilania w
tej instalacji w warunkach obciążenia długotrwałego. 

Przekroje zastosowanych w instalacji przewodów mogą nie odpowiadać dzisiejszym standardom i uniemożliwiać bezpieczne podłączenie do instalacji urządzeń dużej mocy, (w przypadku instalacji mieszkaniowych np. czajników elektrycznych, piekarników, płyt indukcyjnych), klimatyzatorów ogrzewaczy pomieszczeń. 
W przypadku instalacji w budynkach wielorodzinnych, instalacja w części wspólnej może nie być przystosowana do obecnych obciążeń generowanych przez poszczególne lokale i spowodować zagrożenie pożarowe i porażeniowe.

Oferujemy wykonanie pomiaru obciążeń istniejących instalacji i weryfikacji instalacji w zakresie poprawności jej wykonania zgodnie z przepisami.

Szczegółowe informacje możecie Państwo uzyskać w Biurze Oddziału Warszawskiego SEP 

00-043 Warszawa, ul. Czackiego 3/5, I piętro, pok. 140
Czynne poniedziałek, środa, piątek w godz. 8:00 - 16:00, wtorek 8:00 - 18:00

Tel: 22 827-38-46 | Fax: 22 827-93-95
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.