Ośrodek Rzeczoznawstwa i Usług Technicznych Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) oferuje szereg usług, między  innymi:

WYKONYWANIE I WERYFIKACJE KOSZTORYSÓW I PRZEDMIARÓW.

Służymy pomocą w zakresie kosztorysowania prac, jak też weryfikacji kosztorysów i przedmiarów.

Weryfikacja i ocena polega na porównaniu wykonanych kosztorysów i przedmiarów z dokumentacją projektową.

Błędnie sporządzone kosztorysy są najczęściej są przyczyną niewłaściwej wyceny wartości robót. Może to narażać Państwa na zawyżenie kosztów lub też nie ukończenie prac.

Bardzo częstym przypadkiem w procesie inwestycyjnym jest oparcie się przy wykonaniu kosztorysu na niekompletnej dokumentacji, nie zawierającej kompletnych rozwiązań. Kosztorys inwestorski w takim przypadku jest zafałszowany, wpływając na zabezpieczenie zaniżonych środków finansowych na realizację inwestycji.  
Dzięki weryfikacji i ocenie dokumentów kosztorysowych Wykonawca, Inwestor czy Zamawiający może uchronić się przed ewentualnymi błędami na etapie wykonawstwa robót., gdy często wykonawca szukając oszczędności (na nieprzewidziane prace) wykonuje roboty niezgodnie z założeniami STWiOR co wpływa na jakość wykonanych robót.

Szczegółowe informacje możecie Państwo uzyskać w Biurze Oddziału Warszawskiego SEP 

00-043 Warszawa, ul. Czackiego 3/5, I piętro, pok. 140
Czynne poniedziałek, środa, piątek w godz. 8:00 - 16:00, wtorek 8:00 - 18:00

Tel: 22 827-38-46 | Fax: 22 827-93-95

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.